دریافت فایل{پاورپوینت درس یازدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم تنوع آب و هوای ایران}

دریافت فایل /پاورپوینت درس یازدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم تنوع آب و هوای ایران/ دی ام|دریافت فایل|50619064|dmc40064829|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 11,مطالعات اجتماعی,کلاس هفتم,پایه هفتم,قسمت تنوع آب و هوای ایران
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس یازدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم تنوع آب و هوای ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 39 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


تنوع زیستگاه های ایران به تصاویری که در اسلایدهای بعدی می بینید با دقت توجه کنید. محیط طبیعی ایران متنوع است. در هر ناحیه از کشور ما پوشش گیاهی و زندگی جانوری خاصی پدید آمده است. ایران زیستگاه های مختلف دارد. به منطقه بزرگی که در آن مجموعه ای از گیاهان و جانوران خاص زندگی می کنند، زیستگاه ( زیست بوم) می گویند. تنوع آب و هوا هر روز در ایستگاه های هواشناسی عناصر مختلف مثل دمای هوا، میزان بارندگی، میزان رطوبت، جهت و سرعت وزش باد را اندازه گیری می کنند. سپس آنها را ثبت می کنند و روی آن محاسباتی انجام می دهند. مهمترین عناصر آب و هوا، دما و بارش است. ایستگاه هواشناسی مهر آباد تهران www.tehranmet.ir سایت هواشناسی تهران رطوبت سنج دما سنج باد سنج میزان دما و بارش را به صورت نمودار نشان می دهند. نمودار بارش ( ستونی، آبی ) نمودار دما ( خطی، قرمز ) ترکیب نمودار دما و بارش نمودار دما و بارش استان کرمان انواع آب و هوا در ایران: بعضی از اقلیم شناسان ایران را به چهار ناحیه آب و هوایی تقسیم نموده اند: ناحیه معتدل و مرطوب خزری ناحیه گرم و خشک داخلی ناحیه گرم و شرجی سواحل جنوب ناحیه معتدل و نیمه خشک کوهستانی نقشه نواحی آب و هوایی در ایران: ناحیه معتدل و مرطوب خزری ناحیه معتدل و نیمه خشک کوهستانی ناحیه گرم و خشک داخلی ناحیه گرم و شرجی سواحل جنوب ناحیه معتدل و مرطوب خزری کنار دریای خزر، بین کوه های البرز و دریا تمام ماه های سال بارندگی دارد. ( مرطوب ترین ناحیه آب و هوایی ایران ) از غرب به شرق میزان بارندگی کاهش می یابد. آب و هوا:


تابستان ها و زمستان های معتدل پوشش گیاهی:
جنگل های انبوه جنگل های انبوه خزری در ناحیه خزری برای کشت بیشتر محصولات کشاورزی از آب باران ( دیم ) استفاده
می شود. و فقط برخی از محصولات مانند برنج به آبیاری نیاز دارند. ناحیه معتدل و نیمه خشک کوهستانی کوهستان های مرتفع ایران و کوهپایه های اطراف آن در ارتفاعات برف و یخبندان های شدید در زمستان آب و هوا:
زمستان های سرد، تابستان های معتدل پوشش گیاهی:
جنگل ها و مراتع سرسبز در ارتفاعات 9 ماه از سال باران دارد. در تابستان خشک است. کشاورزی به صورت دیم وجود دارد. جنگل ها و مراتع ناحیه کوهستانی همدان کردستان طبیعت زمستانی ایلام طبیعت زمستانی یاسوج ناحیه گرم و خشک داخلی نواحی مرکزی ایران آب و هوا:
تابستان های گرم و خشک پوشش گیاهی:
فقیر( درختان تاغ، گز، بوته های خاردار) فقط چند ماه از سال آن هم به مقدار کم باران می بارد. ( زراعت دیم امکان پذیر نیست ) در بعضی مناطق سال ها باران نباریده. مثل بیابان لوت اختلاف دمای شب و روز زیاد است. بیابان لوت بیابان لوت ساختمان های کویری درخت گز درخت تاغ بوته های خاردار کویری ناحیه گرم و شرجی سواحل جنوب آب و هوا:
تابستان های بسیار گرم و زمستان های ملایم کناره های خلیج فارس و دریای عمان، از جلگه خوزستان تا بندر چابهار از جمله نواحی خشک است که میزان بارندگی در آن بسیار کم است. به دلیل وجود دریا و تبخیر آبهای آن نم هوا زیاد است.این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس مطالعات اجتماعی پایه هفتم: (درس اول الی درس بیست و چهارم)


پاورپوینت درس اول مطالعات اجتماعی پایه هفتم: من حق دارم


پاورپوینت درس دوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: من مسئول هستم


پاورپوینت درس سوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم


پاورپوینت درس چهارم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: قانون گذاری


پاورپوینت درس پنجم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: همدلی و همیاری در حوادث


پاورپوینت درس ششم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: بیمه و مقابله با حوادث


پاورپوینت درس هفتم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: تولید و توزیع


پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: مصرف


پاورپوینت درس نهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: من کجا زندگی می کنم


پاورپوینت درس دهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: ایران خانه ی ما


پاورپوینت درس یازدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: تنوع آب و هوای ایران


پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: حفاظت اززیستگاه های ایران


پاورپوینت درس سیزدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: جمعیت ایران


پاورپوینت درس چهاردهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: منابع آب و خاک


پاورپوینت درس پانزدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: گردشگری چیست


پاورپوینت درس شانزدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: جاذبه های گردشگری ایران


پاورپوینت درس هفدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: میراث فرهنگی و تاریخ


پاورپوینت درس هجدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: قدیمی ترین سکونتگاه های ایران


پاورپوینت درس نوزدهم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: آریایی ها و تشکیل حکومت قدرتمند در ایران


پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: امپراتوری های ایران باستان چگونه کشور را اداره می کردند


پاورپوینت درس بیست و یکم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: اوضاع اجتماعی ایران


پاورپوینت درس بیست و دوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: اوضاع اقتصادی در ایران باستان


پاورپوینت درس بیست و سوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: عقاید و سبک زندگی مردم در ایران باستان


پاورپوینت درس بیست و چهارم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: دانش و هنر در ایران باستانمطالب دیگر:
🔗عوامل-و-کارگزاران-تغییر-16-ص🔗عیدغدیر🔗عيب يابی کامپيوتر های شخصی🔗عيد غدير از ديدگاه‏علامه جعفر مرتضى العاملى 8 ص🔗عيد غدير در اسلام🔗عيد قربان باروز قرباني كرد هر غير خدا 8 ص🔗عيد قربان باروز قرباني كرد هر غير خدا🔗غدیر، بزرگترین عید همه ادیان الهی 10 ص🔗غدير در سيره اهل بيت (ع)🔗غدير و فلسفه سياسى اسلام🔗غنی سازی تخم مرغ با استفاده از رنگدانه های طبیعی🔗غیبت مهدی 12 ص🔗غیبت و عیب جویی🔗غيبت و حضور🔗فاضلاب🔗فاطمه اطهر 9 ص🔗فاطمه اطهر🔗فاطمه و سيره نبوى🔗فتح مكه 13 ص🔗فتح مكه🔗فتوسنتز تنفس و تنفس نوری در گیاهان عالی🔗فرار مالياتي چيست🔗فراماسونري قدرت پوشالي🔗فراوردهاي نانوتکنولوژي 10 ص🔗فرسایش خاک 11 ص