دریافت فایل{بتن ریزی در هوای گرم و در برابر حمله ي آب دريا و روشهای محافظتی و بررسي علل خرابي ساختمانهايي}

دریافت فایل /بتن ریزی در هوای گرم و در برابر حمله ي آب دريا و روشهای محافظتی و بررسي علل خرابي ساختمانهايي/ دی ام|دریافت فایل|30020027|dmc40064829|بتن ریزی در هوای گرم و در برابر حمله ي آب دريا و روشهای محافظتی و بررسي علل خرابي ساختمانهايي در جزيره ي کيش
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بتن ریزی در هوای گرم و در برابر حمله ي آب دريا و روشهای محافظتی و بررسي علل خرابي ساختمانهايي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 34

بتن و حرارت

مسائل حرارتي بتنهنگام بتن ريزي در هواي گرم مسائل بخصوصي مطرح است. اين مسائل اغلب ناشي از دماي بالاي بتن است و در اکثر حالات از افزايش ميزان تبخير آب بتن در يک مخلوط تازه ناشي مي شود. در بتن ريزي هاي حجيم به علت افزايش حرارت در نتيجه عمل هيدراتاسيون و افت آن ، اغلب ترک هايي در بتن مشاهده مي گردد و اين به علت قيودي است که در تغييرات حجم بتن وجود دارد. در اين حالت بايد قدم هاي مناسبي در جهت مخلوط کردن ، ريختن و عمل آوردن بتن برداشته شود.

مسائل بتن در هواي گرمدماي بالاي محيط ، در بتن تازه ، سبب هيدراتاسيون سريع بتن تازه و سرعت گيرش و مقاومت نهايي پايين تر بتن سخت شده، به علت عدم تشکيل يکنواخت ژل، مي گردد. بعلاوه اگر حرارت بالاي محيط همراه رطوبت نسبي پايين باشد، تبخير شديد و سريع آب مخلوط صورت گرفته و کارايي کاهش يافته و درنتيجه جمع شدگي خميري افزايش و ترک هاي سطحي پديد مي آيد. علاوه بر اين حرارت بالاي بتن تازه در بتن ريزي هاي حجيم سبب ايجاد تفاضل حرارتي بزرگتري بين قسمت هاي مختلف گشته و در سرد شدن بعدي به وجود آمدن تنش هاي کششي به ايجاد ترک هاي حرارتي در بتن منتهي مي شود. مشکل ديگر مسئله ي مواد حباب هوازا است که در هواي گرم راندمان آن پايين مي افتد و البته اين مسئله با افزايش ميزان مصرف آن تا حدي جبران مي شود.مسئله ديگر اين است که اگر بتن نسبتا سرد تحت اثر دماي بالاي محيط اجازه ي انبساط پيدا کند، حباب هاي هوا نيز منبسط شده و مقاومت بتن کاهش مي يابد. اين مسئله به عنوان مثال در قطعات افقي و نه در قطعات قائم، در قالب هاي فولادي که انبساط در آنها جلوگيري مي شود، اتفاق مي افتد.عمل آوردن بتن در دماي بالا و در هواي خشک مسائل اضافي ديگري به همراه دارد زيرا آب طي عمل آوردن سريع تر تبخير يافته و در نتيجه هيدراتاسيون را کندتر مي کند. اين عمل سبب عدم افزايش کافي مقاومت بتن شده و انقباض ناشي از خشک شدن را سرعت بخشيده و تنش هاي کششي در بتن ايجاد مي کند که سبب ايجاد ترک در بتن سخت شده مي شود. بنابراين در اين موارد جلوگيري از تبخير آب از سطح بتن امري لازم است.

بتن ريزي در هواي گرمروش هاي متعددي جهت حل مسائل بتن در هواي گرم که در قسمت قبل بيان گرديد وجود دارد. در اولين قدم دماي بتن در کارگاه يا به هنگام تحويل بايستي پايين و در حدود 16 درجه سانتيگراد(60 درجه فارنهايت) و حداکثر 32 درجه سانتيگراد(90 درجه فارنهايت) نگه داشته شود. دماي مخلوط بتن تازه با داشتن دماي اجزاي تشکيل دهنده ي آن از فرمول زير محاسبه مي گردد:

در اين فرمول T دما، W جرم اجزاي تشکيل دهنده در واحد حجم بتن (kg/m³ يا lb/yd³) و ضريب هاي a و c و w و wa به سنگدانه ي خشک، سيمان، آب اضافه شده و آب جذب شده توسط سنگ دانه ها مربوط مي باشند. مقدار ضريب 22/0 نسبت تقريبي حرارت ويژه ي مصالح خشک به آب است که در دو سيستم واحد SI و سيستم آمريکايي کاربرد دارد.البته حرارت و دماي واقعي بتن کمي بيش از مقدار محاسبه شده از فرمول فوق مي باشد و اين به علت کار مکانيکي انجام شده هنگام مخلوط کردن بتن و افزايش حرارت هيدراتاسيون اوليه سيمان است. معهذا مقادير محاسبه شده از فرمول به اندازه ي کافي دقيق مي باشد. از آنجا که معمولا کنترل هايي روي دماي اجزاي تشکيل دهنده ي بتن اعمال مي شود، لذا لازم است اثر نسبي تغييرات درجه حرارت مصالح روي بتن بررسي شود. به عنوان مثال براي نسبت آب به سيمان 5/0 و نسبت سنگدانه به سيمان 6/5 کاهش دماي بتن تازه به ميزان يک درجه سانتيگراد(يا يکي درجه فارنهايت) با پايين آوردن دماي سيمان به ميزان 9 درجه سانتيگراد(9 درجه فارنهايت)، يا آب به ميزان 6/3 درجه سانتيگراد يا سنگدانه ها به ميزان 6/1 درجه سانتيگراد ميسر مي گردد. بنابراين مي توان مشاهده کرد که به علت مقدار کم سيمان در مخلوط، افت دماي بيشتري براي آن نسبت به مصالح ديگر لازم است و در نتيجه خنک کردن آب ساده تر از سيمان و سنگدانه است.همچنين براي خنک کردن مي توان يخ را به عنوان قسمتي از آب اختلاط مصرف نمود. راندمان اين کار به علت جذب حرارت مصالح ديگر جهت تامين گرماي نهان ذوب يخ، بيشتر است. در اين حالت دماي بتن تازه از فرمول زير بدست مي آيد:

مطالب دیگر:
🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد ساختار سازمانی🔑پیشینه پژوهش و چارچوب نظری ساختار سازمانی🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه ساختار سازمانی🔑تحقیق کامل در مورد ساختار سازمانی🔑ابعاد ساختار سازمانی و گروه بندی واحدهای سازمانی🔑بررسی انواع ساختارهای سازمانی🔑پاورپوینت استراتژي تکنولوژي🔑پاورپوینت سنجش رضايت شغلي و ارائه راهكارهاي بهبود رضايتمندي كاركنان🔑پاورپوینت بررسی کاربرد هوش هیجانی در مدیریت🔑پاورپوینت نظریه روانی اجتماعی اریک اریکسون🔑پاورپوینت هماهنگي و رهبری در سازمان ها🔑پاورپوینت سازه های فضایی در 22 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر ‬‎🔑خلاصه کتاب روانشناسی عمومی هیلگارد pdf فصل 1 تا 16🔑تست های روانشناسی عمومی همراه با پاسخنامه🔑سوالات تستی روانشناسی عمومی هیلگارد همراه با پاسخنامه🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی 35 صفحه🔑پیشینه پژوهش و چارچوب نظری امید به زندگی🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری امید🔑تحقیق کامل در مورد امید به زندگی🔑بررسی انواع رویکردهای امید به زندگی🔑امید به زندگی در روانشناسی و ابعاد و نظریه های امید🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکرد شناختی رفتاری 68 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رویکرد شناختی رفتاری🔑فصل دوم پایان نامه رویکرد شناختی رفتاری🔑بررسی انواع رویکردهای درمان شناختی